Velký podzimní výprodej je v plném proudu. Ulov si suplementy za bezkonkurenční ceny !

6 tipů na nejlepší venkovní posilovny v Česku

Pomalu ale jistě nám začíná jaro a už teď počasí láká k venkovnímu tréninku. Kam vyrazit ?
Dali jsme pro Vás dohromady seznam těch nejlepších a nejzajímavějších venkovních workoutových hřišť a posiloven, které rozhodně stojí za to navštívit.
 
 
 
Fitness Stezka Rokytka (Praha 9)
 
untitled image
 
 
Kdo jste ještě nenavštívili tuhle unikátní venkovní posilovnu, měli byste to napravit. Převážně veškeré vybavení a stroje jsou vyrobeny ze dřeva. U benchpressu místo kotoučů nakládáte pneumatiky, u stahování kladky zvedáte kýbl s kamením a u předkopávání vsedě zvedáte nohama dřevěnou kládu. No, kde jinde tohle zažijete ?
 
V areálu nechybí ani velké pneumatiky na převalování či vyskakování a velké činky různých hmotností.
 
Jedná se o celou stezku s posilovacími prvky, ale tato část je zásadní. Když půjdete podél řeky dále, najdete žebřiny, další hrazdy, lano ke šplhání do kopce a další věci, ale to už je spíše pro začátečníky.
 
Dřevěné stroje samozřejmě neprocvičí svalové partie, tak jako stroje ve fitku, ale za návštěvu a obzvlášť v dnešní době tento areál rozhodně stojí. Vše je zdarma.
 
 
Brown Cream Minimalist Fashion Collections Blog Banner (4)
 
 
 
 
Největší workoutové hřiště na světě (Benešov)
 
untitled image
 
Benešovský workoutový a parkourový park vybudovaný v roce 2017 za 5,9 milionu Kč o rozloze bezmála 700 metrů čtverečních se skutečně pyšní titulem největšího hřiště takového druhu na světě. Můžeme tě ujistit, že zde skutečně nehrozí, že by na tebe nezbyla hrazda, kde bys mohl shybovat nebo kde by ti vadilo, že je více lidí. Plánek hřiště vidíš na obrázku výše, takže nebudeme zbytečně popisovat, co všechno tam najdeš. Vstup do areálu je zcela zdarma.
 
 
 
 
Britská čtvrť (Praha 13)
 
untitled image
 
Tuto futuristickou venkovní posilovnu nechala v roce 2018 vybudovat firma FINEP. Nachází se jen několik málo kroků od vchodu do metra linky B - Stodůlky v moderní pražské čtvrti. Tato posilovna nemá v Česku obdoby (nebo o tom alespoň nevíme). Areál je rozdělen na dvě části, kde v jedné najdete klasické hrazdy a v té druhé skutečně dost strojů na procvičení všech svalových partií. Přidávání kotoučů je vyřešeno velmi pohodlně a zároveň tak, že je nikdo nemůže odcizit. Najdeš tu dokonce i jednoručky na řetězech. Areál je k dispozici zcela zdarma.
 
Rozhodně doporučujeme navštívit !
 
 
 
 
 
Yellow Gym Žluté Lázně (Praha 4)
 
untitled image
 
V komplexu sportovně odpočinkového areálu Žluté Lázně v Praze najdeš velmi slušně vybavenou venkovní posilovnu. Kromě klasických hrazd a kruhů nechybí celá sada jednoruček, polohovatelné lavice, medicinbaly, kettlebelly, TRX, velké činky, lana a další vybavení. Tento gym je však bohužel placený a celodenní vstup vyjde na 200,-Kč. Jeho provoz je taktéž závislý na otevírací době celého areálu a aktuální situaci, takže doporučujeme si předem zjistit, zda je otevřeno. Ideální je spojit jeho návštěvu s opalovačkou, koupáním a dalšími aktivitami, které areál nabízí.
 
 
Brown Cream Minimalist Fashion Collections Blog Banner (6)
 
 
 
 
Vaňkův kopec (Horní Lhota)
 
untitled image
 
Součástí malého skiareálu Vaňkův kopec v malé obci poblíž Ostravy je přímo pod sjezdovkou skutečně velké a dosti výjimečné Fitness-Crossfit hřiště. Vstup na hřiště je zdarma, ale je pravděpodobně potřeba si vstup předem rezervovat. Zpoplatněno je pouze vypůjčení vybavení jako velké osy, kettlebelly či medicinbaly. Nutno dodat, že toto hřiště je skutečně vzhledem ke své velikosti či jeho zasazení do okolní přírody poměrně raritní. Obzvláště ideální je pak toto hřiště pro všechny vyznavače crossfitu.
 
 
 
 
The Gym House (Praha 6)
 
untitled image
 
Unikátní projekt outdoorového gymu na pražské Ladronce vznikl v roce 2019. Dominantou tohoto malého areálu je kontejner s heslem ,,The weather doesn´t matter", které díky částečnému zakrytí cvičící plochy plachtou znamená, že si tu v pohodě zacvičíš i v nepříznivém počasí. Gym je malý, za to ale velmi slušně vybavený. Nechybí kompletní sada jednoruček, boxovací pytel, klece a mnoho dalšího vybavení, které si můžeš v rámci vstupu zapůjčit. Jednorázové vstupné tě vyjde na 130,-Kč. Před návštěvou doporučujeme zjistit, jak mají v aktuální situaci otevřeno.
 
 
 
Padera Gym (Praha 4)
 
padera
 
Zcela nově otevřené unikátní střešní fitko najdeš v pražském Padera Gymu vedle Sapy. Fitko je naprosto parádní-najdeš zde celou škálu jednoruček, crossfitové vybavení , lavice, workout vybavení a mnoho dalšího. To vše ve stylu amerických venkovních fitek a s parádním výhledem. Vstupné do Padera Gymu je pro dospělého aktuálně 150,-Kč. Návštěvu rozhodně doporučujeme.
 
 
 
Zajímavých venkovních workoutových hřišť či posiloven najdeme po Česku skutečně mnoho. V našem výběru jsme ukázali za nás ty nejzajímavější, které se od ostatních výrazně odlišují a na kterých bude cvičení pořádným zážitkem.
 
Tak kam vyrazíš ?