5 důvodů proč ztrácíš motivaci
Asi jsme to zažili všichni. Naše tělo nevypadalo přesně tak, jak bychom chtěli. Co je na vině?


Dali jsme dohromady 5 nejčastějších důvodů, proč tomu tak může být.

Představy o tom, jak bychom chtěli vypadat se nám v mozku tvarují a budují neustále. Ať už vidíme fotky na sociálních sítích, potkáváme lidi na ulici nebo vidíme vypracovanou fotku na obálce nového fitness magazínu. Představy mají však jednu značnou nevýhodu-velmi často jsou přehnané a nerealistické.


Zkuste vzít jednu takovou představu vašeho vysněného těla a ubrat od ní cca 50%.

Je možné, že se vám už v té chvíli uleví. Že odhodíte půlku zátěže, kam byste se podle vás měli dostat. A rázem můžete být ze cvičení mnohem spokojenější než dosud. Nejenom, že se budete rychleji posouvat k vašemu cíli, ale navíc zůstanete motivovaní ! Pokud se dostanete na 50% své vysněné postavy, klidně přidejte dalších 10% a tak postupně dál. Ještě jedna důležitá informace. Vaše tělo nebude nikdy vypadat tak, jak ho máte v představě. Svalová vlákna se nikdy nevytvoří přesně tak, jak byste chtěli. Ale to váš nemůže odradit. Ba naopak, vytvoříte svalový originál, který tu ještě nebyl !Máš na sebe přehnané nároky

Nevypadáš jako ten týpek z instagramu ? Nemáš taková stehna jako tvoje oblíbená fitnesska ? Možná to bude tím, že tohle jsi TY! Jen TY. Nech se motivovat ostatními, ale buď sám sebou a neměj na sebe přehnané nároky. Koukni se do zrcadla na to, co jsi dokázal a počítej i maličkosti. Raduj se z partií, které jsi zlepšil a nesmutni z těch, které podle Tebe ještě nejsou dokonalé. Zaměř se na nedostatky, ale nenech se jimi znechutit. Tohle je tvoje tělo a tvůj život. Snaž se vytvořit nejlepší verzi sebe samého, ale nestresuj se tím, když to hned nepůjde podle tvých představ.


S tímto úzce souvisí i druhý důvod.


Porovnáváš se s ostatními

Polož si základní otázku: Pro koho cvičím ?

Nikdy necvič pro nikoho jiného. Jsi samostatná jednotka, sám za sebe. Cvič pro zdraví, pro dobrý pocit, pro to, aby ses měl rád. Nevypadáš jako tamta holka ze základky, co už cvičí dva roky ? Vykašli se na to. Přej jí úspěch, snaž se jí dohnat, ale nezáviď jí a neporovnávej se s ní. Ty jsi vyjímečný/á ! Nikdy nebudeš jako on/ona. A to je na tom to nejlepší. Vždycky budeš ty. Nejsi lepší ani horší než ostatní. Nevidíš na svém těle to dobré, protože máš v hlavě utkvělou představu dokonalého těla.


Chceš okamžité výsledky

Cvičení by mělo být především soustavné a pravidelné ! Nic není hned, ačkoliv po tom tak moc toužíš. To by pak každý vypadal skvěle. Užívej si už jenom i tu samotnou cestu za svým vysněným tělem a ne jenom dosažený progress. Užívej si to, že se ráno podíváš do zrcadla a jsi zase o něco blíže svému snu. A raduj se z toho. Raduj se ze cvičení. Raduj se z toho životního stylu. Nespěchej. Ten proces stejně neurychlíš. Měj se rád takový jaký jsi teď. Miluj se takový, jaký budeš.


Nemáš dostatek sebedůvěry

Nevěříš si, že to vůbec dokážeš. Že se dostaneš tam, kam chceš. Že dokážeš změnit svoje tělo. Aby jsi mohl změnit svoje tělo, musíš nejdřív změnit svojí mysl !


Úspěch začíná v hlavě.

A to není jen prázdná fráze. Musíš se vidět tam, kde chceš být. Skutečně to cítit a chtít to víc než cokoliv jiného. Teprve pak dokážeš svoji hlavu přesvědčit o tom, že na to máš ! Věř svému snu a přemeň ho ve skutečnost. Staň se bojovníkem, kterého nezastaví nic. Přijímej neúspěch jako výhru a pouč se z něj. Nenech se nikým a ničím zastavit. VĚŘ SI !

Chybí ti disciplína

Abys mohl dosahovat výsledků, existuje ve světě fitness velmi klíčové slovo – disciplína. Pokud jednou vynecháš trénink, řekneš si, že se nic neděje. Jenže pravděpodobně ho vynecháš i příště. A zase. Co se pak stane s tvojí motivací ? Jelikož motivace jde s disciplínou ruku v ruce, tak stejně jako ona zmizí. Rázem neuvidíš smysl v tom co děláš a proč to děláš. Budeš se točit v bludném kruhu mezi myšlenkami na to, že bys měl jít cvičit a nemělo by tě zlákat to smažené kuře v obchodě pána s brýlemi a na to, že se přece jenom nic nestane, když to porušíš. Jenže stane se toho poměrně dost, protože mozku dovolíš něco, co bylo tabu. Pak pozná, že porušení pravidla byla vlastně příjemná záležitost a neskutečně začne prahnout po dalším a dalším porušení. Nedovol mu to. Drž se svého plánu a disciplíny. Nenech se rozptýlit. Jen tak dosáhneš všeho, po čem toužíš.Související příspěvky

Zobrazit vše