Typy zadků u žen. Jaký máš ty ?

Žádné dva zadky na světě nejsou stejné. Přesto však existuje rozdělení na nejčastější typy, které pochází od plastických chirurgů. Některé zdroje uvádějí ještě více typů, my se však přikláníme k jednoduššímu rozdělení na 4 základní typy ženského pozadí. Ještě než ti samotné typy prozradíme, je třeba si vysvětlit, co vlastně vzhled tvého zadku ovlivňuje.Co způsobuje odlišnosti ve vzhledu pozadí ?


Zásadní věcí, která ovlivňuje vzhled tvého zadku je postavení tvých kostí (zejména pánve a kyčlí). To je samozřejmě dáno geneticky a nijak to neovlivníš.


Druhou věcí, která je taktéž z velké části dána geneticky je pak distribuce ukládání tuku. Některým ženám se tuk ukládá více do nohou, některým do břicha a některým právě například do hýždí. Ukládání tuku kolem zadku a stehen je u žen řízeno především hormonem estrogenem. Množství estrogenu se bohužel může s věkem u žen snižovat, což může vést k ukládání tuku kolem břicha a střední části těla namísto zadku.


Třetí věcí, která má taktéž do určité míry vliv na vzhled tvého pozadí je to, jakým způsobem se hýžďové svaly připojují ke stehenním kostem-opět genetika, toto neovlivníš.


Posledním determinantem tě však potěšíme, neboť ten můžeš ovlivnit a i v případě velmi špatné genetiky můžeš svůj zadek změnit. Je jím, jak asi tušíš, velikost hýžďových svalů. Pojďme se teď tedy podívat na jednotlivé typy.


Popis jednotlivých typů


ČTVEREC (Typ H)


Tento typ je způsoben většími (výraznějšími) kyčelními kostmi a zvýšeným ukládáním tuku v oblasti love handles, což jsou vlastně boky ve spodní části těla. Výsledkem je zadek, který připomíná čtverec a velmi často je u tohoto typu těžké zadek vůbec rozlišit (hýždě navazují ihned pod pasem bez viditelného prohnutí-křivky).


KULATÝ (Typ O)


Typ zadku, ke kterému se pravděpodobně většina žen, co cvičí, snaží dopracovat. Říká se mu v angličtině bubble butt a vyznačuje se plným hezky vypadajícím tvarem. Tento typ způsobuje geneticky přiměřené ukládání tuku kolem hýždí a na hýždích a vyšší podíl svalové hmoty.

HRUŠKA (Typ A)


Tvar hrušky nebo chceš-li srdce je výsledkem distribuce tuku kolem spodní částí hýždí a na stehnech. Užší pas se rozšiřuje do širších hýždí, což vytváří vzhled písmene A.

OBRÁCENÝ (Typ V)


Tvar V je často vídán u starších žen, kterým se vinou nižší hladiny estrogenu ukládá tuk místo do hýždí, do jiných částí těla. To může mít za následek jakýsi obrácený tvar pozadí, kdy je zadek málo plný a malý.Co s tím ?


Ať už máš jakýkoliv typ hýždí, věř, že se vším jde něco dělat, a to zejména cíleným progresivním silovým tréninkem. Genetické predispozice neovlivníš, ale svaly, které se výraznou částí podílí na vzhledu tvého pozadí, ano. Nebuď na sebe naštvaná, neobviňuj genetiku, ale makej na sobě, užívej si ten samotný progress a výsledky se dříve nebo později dostaví.Taky by Tě mohlo zajímat: Zmenšení ňader: Nevyhnutelná oběť cesty za vysněnou postavouPokud se Ti článek líbil, budeme moc rádi za jakékoliv sdílení či doporučení dále. Také nám můžeš napsat zpětnou vazbu na instagram :)

Související příspěvky

Zobrazit vše